Η ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ ΕΝΩΝΕΙ, ΟΧΙ ΕΔΩ! Η ΧΡΗΣΗ ΠΡΟΪΟΝΤΩΝ ΚΑΠΝΟΥ ΚΑΙ ΣΥΝΑΦΩΝ ΠΡΟΪΟΝΤΩΝ – Εκστρατεία ενημέρωσης στο σχολείο μας

Εκστρατεία ενημέρωσης για τους μαθητές/τριες της ΣΤ’ Τάξης για τις επιπτώσεις του καπνίσματος μέσω του Εθνικού Σχεδίου Δράσης κατά του Καπνίσματος και του Αγωγή Υγείας του Υπουργείου Παιδείας πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα στις 9 Μαΐου στο σχολείο μας με θέμα: Η ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ ΕΝΩΝΕΙ, ΟΧΙ ΕΔΩ! Η ΧΡΗΣΗ ΠΡΟΪΟΝΤΩΝ ΚΑΠΝΟΥ ΚΑΙ ΣΥΝΑΦΩΝ ΠΡΟΪΟΝΤΩΝ.

Στα πλαίσια αυτής της ενημέρωσης οι μαθητές μας ευαισθητοποιήθηκαν για τις βλαβερές συνέπειες του καπνίσματος και επιχειρήθηκε η ενίσχυση κινήτρων για την αποφυγή του. Στο τέλος της ενημέρωσης μοιράστηκαν στους μαθητές ενημερωτικά φυλλάδια.

Ευχαριστούμε πολύ την κα. Γάλλιου Αθανασία (Επισκέπτρια Υγείας) και την κα. Στυλιανέση Ιωάννα (Κοινωνική Λειτουργό).