Εξ αποστάσεως σύγχρονη και ασύγχρονη συμβουλευτική και ψυχοκοινωνική υποστήριξη των μαθητών και των οικογενειών.

Καλημέρα σας,

Σήμερα, Πέμπτη 9/04/20 πραγματοποιήθηκε τηλεδιάσκεψη των μελών ΕΕΠ των ΕΔΕΑΥ, των Δ/ντων των ΣΔΕΥ, του ΚΕΣΥ και του κ. Ζησιμόπουλου (ΠΕΚΕΣ), με θέμα την εξ αποστάσεως σύγχρονη και ασύγχρονη συμβουλευτική και ψυχοκοινωνική υποστήριξη των μαθητών και των οικογένειων τους. Θα ακολουθήσει και νέα τηλεδιάσκεψη, μετά τις διακοπές του Πάσχα, προς περαιτέρω ενημέρωση για το ρόλο των ΕΔΕΑΥ.

Σύμφωνα με τις κατευθύνσεις που δόθηκαν από τους συντονιστές, θα πρέπει να ανακοινωθεί από τις σχολικές μονάδες ότι τα μέλη ΕΕΠ των ΕΔΕΑΥ είναι διαθέσιμα για συμβουλευτική και ψυχοκοινωνική υποστήριξη των μαθητών και των γονέων, καθώς επίσης και των εκπ/κων των σχολικών μονάδων που υπηρετούν και στη συνέχεια να προωθούν τα σχετικά αιτήματα (αν υπάρχουν) στα μέλη ΕΕΠ της ΕΔΕΑΥ.

Είμαστε στη διάθεση σας και σε επικοινωνία προκειμένου να συμμετέχουμε και να υποστηρίξουμε και εμείς, όπου υπάρχει ανάγκη.

Ευχαριστώ, καλή συνέχεια και καλό Πάσχα!

Με εκτίμηση,

Τα μέλη ΕΕΠ της ΕΔΕΑΥ Αμαλιάδας(ΣΔΕΥ ΕΕΕΕΚ),